SSGSS YASA TASARISINA KARŞI KİTLELER ALANLARDAYDI..!

Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası (SSGSS) Yasa Tasarısını protesto eden DİSK, KESK, TMMOB, TTB ve Türk Dişhekimleri Birliği üyeleri Ankara ve İstanbul’da protesto gösterileri yaptı.

TBMM`de görüşülen ve çalışma hayatında önemli değişiklikler içeren Sosyal Güvenlik Yasa Tasarısı`nı protesto etmek üzere bir araya gelen sivil toplum örgütleri, Ankara`nın çeşitli yerlerinde protesto gösterileri yaptı. Yasa tasarısının geri çekilmesini isteyen protestocular, Akay Caddesi`nin Atatürk Bulvarı ile kesiştiği köşede polislerce engellendi. Polis ekipleri, protestocuların TBMM`ye yürümesine izin vermedi. TBMM`nin Dikmen kapısında toplanan eylemciler ise, Kızılay`daki grubun Meclis`e yürümesine izin verilmeyince dağıldı.

İstanbul’da ise, KESK, DİSK, TTB, TMMOB, TDB ve TEB üyeleri Haydarpaşa Garı önünde ve Avrupa yakasında. Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi toplanan bir araya geldi. Yasa tasarısının geri çekilmesini isteyen katılımcılar basın açıklaması yaparak etkinlilerini bitirdiler.

 

EYLEMDEN GÖRÜNTÜLER