ÇUKUROVA DİŞHEKİMLİĞİ GÜNLERİ (ÇUDİG) YAPILDI

Bu yıl Hatay Dişhekimleri Odası tarafından organize edilen Çukurova Dişhekimliği Günleri etkinliği, 17-18-19 Kasım 2017 tarihleri arasında Hatay’da gerçekleştirildi.

17 Kasım 2017 tarihinde yapılan açılışa Türk Dişhekimleri Birliği Genel Başkanı Dr. A.R.İlker Cebeci,  Genel Sekreteri Neslihan Sevim, Genel Saymanı Can San, Merkez  Yönetim Kurulu Üyeleri Prof.Dr.Atilla Ataç, Mehmet Çalık,  Mustafa Oral ve Buket Uğuz, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Selim Matkap, Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, Mustafa Kemal Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Nizami Duran ve Dekan Yardımcısı Prof.Dr Behiye Bolgül, civar illerden gelen Dişhekimleri Oda başkan ve yöneticileri, HAMOK bileşenlerini oluşturan Oda Başkanları, sivil toplum örgütleri başkan ve temsilcileri ile Hatay ve diğer illerden gelen meslektaşlarımız katıldılar.

Açılış töreninde Hatay Dişhekimleri Odası Başkanı Nebil Seyfettin, TDB Genel Başkanı Dr.Ali Rıza İlker Cebeci  ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Selim Matkap birer konuşma yaptılar.

Başarılı geçen etkinliğin ilk gününde Prof. Dr. Bilge Hakan Şen tarafından  ‘Endodontik Yapının Önemi’,  Dr. A.R. İlker Cebeci ve Av. Mustafa Güler tarafından ‘Malpraktis ve Mesleğimizde Güncel Yasal Gelişmeler’ ve Prof. Dr. Hakan Özyuvacı tarafından ‘Oral Cerrahi ve İmplantolojide Komplikasyonlar ve Önlenmesi’ konulu oturumlar gerçekleştirildi.