TDB 24.ULUSLARARASI DİŞHEKİMLİĞİ KONGRESİ
DİŞHEKİMLİĞİ EĞİTİMİ TEMATİK TOPLANTISI

TDB 24.Uluslarararası Dişhekimliği Kongresi kapsamında 29 Eylül 2018 tarihinde Dişhekimliği Eğitimi Tematik Toplantısı düzenlendi.

‘Konuşmacıların sunumları ve ‘grup tartışmaları’ olmak üzere 2 ana bölümden oluşan toplantıda; ‘modern dişhekimliği eğitimdeki karşılaştığımız ortak güçlükler ve çözüme ilişkin öneriler ve iyi uygulamalara küresel bir bakış’ konusu ele alındı.

Geniş bir katılımcı kitlesi ile  düzenlenen toplantıda; Dünya Dişhekimleri Birliği Başkanı (FDI) Dr. Gerhard Seeberger, FDI'ın dişhekimliği eğitimine bakışı, Uluslararası Dishekimligi Eğitimi Birlikleri (IFDEA) Başkanı ve Avrupa Dişhekimliği Eğitimi Birliği (ADEE) Geçmiş Dönem Başkanı Prof. Corrado Paganelli, ADEE ve IFDEA'ın modern dişhekimliği eğitiminde karşılaşılan ortak güçlüklere ilişkin bakış açısı ve bu güçlüklerin aşılmasına yönelik çözüm önerileri ve iyi uygulamalar, FDI Konsey üyesi Prof. Takashi Inoue ise modern dişhekimliği eğitimindeki güçlükler ve bu güçlükleri asmaya yönelik çözüm önerileri ve iyi uygulamada ilişkin Japonya deneyimi hakkında sunumlarını yaptılar.

Sonrasında ise YÖK Başkanvekili Prof. Dr. Mehmet İsmail Safa Kapıcıoğlu da Türkiye’deki dişhekimliği eğitimi ve sunumlar hakkındaki yorum ve görüşlerini katılımcılarla paylaştı.  

HABER GÖRSELLERİ