TDB 13.DÖNEM MERKEZ YÖNETİM KURULUNUN GÖREV DAĞILIMI BELLİ OLDU

 12.11.2010


5-6-7 Kasım 2010 tarihlerinde toplanan TDB 13.Olağan Genel Kurulunda; Türk Dişhekimleri Birliği’nin Merkez Yönetim Kurulu, Merkez Denetleme Kurulu ve Yüksek Disiplin Kurulunda görev yapacak dişhekimleri belirlendi.

Merkez Yönetim Kurulu’nun 12 Kasım 2010 tarihindeki ilk toplantısında yapılan oylama sonucu; TDB  Genel Başkanlığı görevine Prof. Dr. Taner YÜCEL, Genel Başkanvekilliğine Kadir Tümay İMRE, Genel Sekreterliğe Ahmet Tarık İŞMEN ve Genel Saymanlığa Bilge ŞİMŞEK, Üyeliklere ise; Süha ALPAY, Ufuk ARALP, Muharrem ARMUTLU, Neşe DURSUN, Rukselen SELEK, Cengiz TAMTUNALI ve Mustafa YILDIZ getirilmişlerdir.

TDB Merkez Yönetim Kurulu’nun görev öncelikleri aşağıdaki gibidir:

“Ülkenin içinde bulunduğu zor koşullarda aldığımız görevin güçlüklerini biliyoruz. Bununla birlikte inanmak istiyoruz ki bu zorluklar azim ve kararlılığımızla aşılacaktır. Bizler bu güne kadar olduğu gibi bu günde halkımızın Ağız Diş Sağlığı konusundaki sorunlarına sahip çıkacağız. Daha sağlıklı bir gelecek yaratmak öncelikli hedefimiz olacaktır.   

Mesleğimizin biriken sorunlarına meslek odalarımızla dayanışma içerisinde sahip çıkacak her ortamda kararlılıkla haklarımızı savunacağız.   

Gerek halkın sağlık sorunları gerekse mesleğimize ait problemlerimizin çözümü için; diyalogun en iyi yöntem olduğu bilinci ile yetkilileri bu konuda bir kez daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.   

Meslek birlikleri, sendikalar, sivil toplum örgütleri ile birlikte daha güzel, barış dolu bir dünya özlemi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.   

Halkımızın ve meslektaşlarımızın Kurban Bayramını kutlar, sağlıklı bir gelecek dileriz.”

TÜRK DİŞHEKİMLERİ BİRLİĞİ