TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE...Teşekkürler meslektaşlarım, teşekkürler Oda Yöneticisi arkadaşlarım, teşekkürler Merkez Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarım, teşekkürler sessiz emekçiler, yüreğini bizimle paylaşan herkese teşekkürler...

Çok genç bir meslek örgütü olarak Dünyayı ülkemize misafir etmeye talip olurken; hiç bir çıkar gözetmeden, mesleğimize samimi olarak sahip çıkan kadrolarımızın yüreğine, cesaretine güvendik. 

Ve başardık!
 
Avrupa`nın son 10 yılda tıp ve dişhekimliği alanındaki en büyük kongresini gerçekleştirdik. 16.197 dişhekimini ve diğer meslek bileşenlerini; FDI 101.Dünya Dişhekimliği Kongresi için İstanbul`da misafir ettik ve ağırladık...
 
Dünya Dişhekimleri Birliği`nin (FDI)  "Dental Olimpiyatları" olarak adlandırılan Kongresi içerisinde mesleğimiz için  çok önemli organizasyonları gerçekleştirdik; 
  • Bilimsel Programlar,
  • Expodental,
  • FDI Genel Kurulu
  • ERO (Avrupa Dişhekimleri Bölgesel Organizasyonu) Genel Kurulu
  • IADS (Uluslararası Dişhekimliği Öğrencileri Birliği)  Genel Kurulu
  • 3.Komşu Ülke Dişhekimleri Birlikleri İşbirliği Platformu Toplantısı
Ayrıca, Dişhekimliğinin geleceğine bilimsel referans olacak "İstanbul Deklarasyonu" gibi önemli bir belge,  139 üye ülke tarafından FDI Genel Kurulunda kabul edilerek  yayımlandı.
 
Bir meslektaşımız FDI Yönetim Kuruluna, bir meslektaşımız da FDI Eğitim Komisyonuna seçildi.

İnanıyorum ki; sayıları 3.800`ü aşan uluslararası dişhekimi, ülkelerine döndüklerinde fahri elçimiz olarak Türkiye`nin tanıtımına katılacaklardır. 

Tüm meslektaşlarımız bu başarıyla gurur duymalıdır. Sesimiz her zamankinden daha gür ama bir çıkmalıdır.

Türk Dişhekimleri Birliği; bu gücüyle ülkemizin ağız ve diş sağlığı politikaları için ortaya koyduğu projelerin gerçekleşmesinde Sağlık Bakanlığı ve SGK`nın sağlık ve sosyal politikalarında etkin rol alacak olgunlukta olduğunu bir kez de daha ortaya koymuştur.

Başarımızla gurur duyarken, bundan sonra bu gücümüzü bir güven kabul edip, meslek politikalarının uygulanması bağlamında birlik ve beraberlik içinde popülizmden uzak, gerçekçi ama dirayetli ve  daha etkili olacağımız adımları atacağız.

Saygılarımla,
 
Prof. Dr. Taner YÜCEL
Türk Dişhekimleri Birliği
Genel Başkanı&Kongre Başkanı