MESLEKTAŞIMIZA BIÇAKLI SALDIRI
KINIYORUZ!

Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nde görevli meslektaşımız Hamdi Gören’in, hastaneye dişini çektirmek için gelen bir genç tarafından bıçakla yaralandığı ve hastanede tedavi altına alındığı öğrenildi.

Dişinin çekilmesi için Gören tarafından lokal anestezisi yapılan M.D.'nin, bu işlemin bir defa daha uygulanmasını istemesi ve hekimin bunu reddetmesi üzerine M.D., yanında taşıdığı bıçakla Dişhekimi Hamdi Gören'i göğsünün koltuk altı kısmından yaraladı. Olay sonrası Şüpheli M.D. Yıldırım İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı.

Meslektaşımıza acil şifalar dilerken, yaşanan bu vahim  olayı kınıyor, sağlık çalışanlarına yönelik fiziksel ve /veya psikolojik şiddet uygulanmasının önlenmesi için gereken her türlü hukuki ve idari tedbirin eksiksiz olarak alınması talebimizi ve şiddet karşısında tüm meslektaşlarımız ile sağlık çalışanlarının yanında duracağımızı bir kez daha yineliyoruz.

Genel Başkanımız Prof.Dr.Atilla Ataç, TDB Hukuk Müşaviri ile birlikte Bursa'ya giderek yetkililerden bilgi aldıktan sonra konuyla ilgili yarın saat  12.00' de eşgüdümlü olarak  tüm Odalarımızda 'Basın Açıklaması' yapılacaktır.

Türk Dişhekimleri Birliği