İNTERNET SİTESİNDE ARACILIK GİRİŞİMİNE HAPİS İSTENDİ

Kurduğu internet sitesi ile ağız ve diş sağlığı hizmetlerine ihtiyaç duyan hastaları anlaştığı dişhekimlerine yönlendirmeyi amaçlayan kişi hakkında, aracılık/simsarlık yapmaktan, bir yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Ankara Dişhekimleri Odası tarafından yapılan suç duyurusu üzerine inceleme başlatan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, c…..e.com isimli internet sitesinde ağız diş sağlığı hizmetlerinin reklamının yapıldığı ve Ankara’daki bir adresin klinik olarak gösterilmesinin yanı sıra Türkiye çapında anlaşmalı klinik ve doktorlarının da bulunduğunun ifade edildiği anlaşılmıştır. 23 yıllık dişteknisyeni olduğunu söyleyen ve internet sitesini hastaları bilgilendirmek için atığını savunan M.D. hakkında; internet sitesinde belirtilen adreste bir sağlık kuruluşu olmadığı anlaşılmış ise de hastalarla dişhekimleri arasında menfaat karşılığı aracılık yapmak suçundan cezalandırılması için dava açılmıştır.

İddianame için tıklayınız...

Ankara 39. Asliye Ceza Mahkemesinde görülecek davanın ilk duruşması 25.12.2019 tarihinde yapılacaktır.

Benzer şekilde, implant tedavisiyle ilgili olarak aracılık faaliyetini amaçlayan internet sitesi açıp metro istasyonlarındaki reklam panolarına ilan veren bir dişhekimi hakkında açılan davada Ankara 9. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından, geçtiğimiz yıl, 3 ay hapis cezası verilmiştir. Söz konusu Karar sanık tarafından istinaf edilmiş olup halen Ankara Bölge Adliye Mahkemesinde inceleme için beklemektedir.